Potyczki Algorytmiczne 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVI edycji „Potyczek Algorytmicznych” – najbardziej prestiżowym i jednym z najstarszych indywidualnych konkursów programistycznych organizowanych w Polsce.

Rejestracja on-line wystartowała 1 grudnia 2020. „Potyczki Algorytmiczne” mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku nowością jest “dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki z konkursami programistycznymi.

„Potyczki Algorytmiczne 2020” składać się będą z dwóch etapów:

  • rundy zdalne – odbędą się w okresie od dnia 7 grudnia do 13 grudnia 2020, w którym odbędzie się 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem Internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
  • wielki finał – planowany jest w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w dniach 16-17 stycznia 2021. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo, jak co roku, 256 osób otrzyma kultową koszulkę Potyczek Algorytmicznych 2020.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu, a w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej https://potyczki.mimuw.edu.pl.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Rozwoju Informatyki wspólnie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest firma Huawei, a naszymi partnerami są Atende S.A. oraz Digital Technology Poland.