Rejestracja szkół wystartowała

Rejestracja szkół ruszyła. Nauczycieli zachęcamy do rejestrowania szkół w naszym systemie rejestracji.

Poniżej krótka instrukcja dla nauczycieli:

 1. Prosimy zarejstrować się w systemie rejestracji szkół, wciskając przycisk “Rejestracja”.
 2. Po wypełnieniu danych, należy potwierdzić adres email poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na podany adres mailowy.
 3. Po aktywowaniu konta, należy zalogować się w systemie używając loginu i hasła wybranego w poprzednim kroku.
 4. Następnie należy wybrać szkołę, którą chcą Państwo zarejestrować, bądź wprowadzić dane szkoły do systemu.
 5. Po wybraniu szkoły, należy wpisać imię i nazwisko dyrektora szkoły.
 6. Jeżeli wszystko jest wypełnione poprawnie, wyświetli się formularz rejestracji do druku. Prosimy wydrukować formularz rejestracji i uzupełnić go.
 7. W systemie należy załączyć skan formularza. Sekretariat OIJ zweryfikuje przesłane informacje.
 8. Po weryfikacji otrzymacie Państwo mail potwierdzający, że szkoła jest zarejestrowana.
 9. Prosimy zebrać od zainteresowanych uczniów zgody na przetwarzanie danych, a następnie wpisać ich adresy mailowe (i ich rodziców) w systemie. Zgody należy później odesłać do sekretariatu OIJ w wersji papierowej.
 10. 7 października 2020 o godz. 10:00 uczniowie przystępują do testu w szkole, przy pomocy naszego systemu informatycznego (SIO2).

Jeżeli jesteś uczniem:

 1. Skontaktuj się ze swoim nauczycielem (zwykle będzie to nauczyciel informatyki, ale może być to inny nauczyciel lub dyrektor).
 2. Poproś o zarejestrowanie szkoły w systemie.
 3. Kiedy szkoła zostanie zarejestrowana, zgłoś się do nauczyciela z wypełnioną przez Ciebie i Twojego opiekuna zgodą na przetwarzanie danych.
 4. Na swojego maila otrzymasz link aktywacyjny, przez który finalnie zarejestrujesz się do udziału w Olimpiadzie.

Dodatkowo, wszystkich nauczycieli zapraszamy na warsztaty “Olimpiada Informatyczna Juniorów - propozycja dla każdego!”, które poprowadzą Joanna Śmigielska i Daniel Olkowski. Warsztaty odbędą się w ramach konferencji “Informatyka w Edukacji”, 24 września 2020, 16.15-17.45. Aby wziąć udział w warsztatach należy najpierw zarejestrować się jako uczestnik konferencji na stronie: https://iwe.mat.umk.pl/iwe20/node/2, następnie dopisać się do warsztatu. Liczba miejsc ograniczona, tworzona jest lista rezerwowa i możliwe będzie utworzenie kolejnych warsztatów, być może także poza tą konferencją. Konferencja jest prowadzona w trybie zdalnym w środowisku systemu Webex (Cisco). Na stronie konferencyjnej jest link do prób w tym środowisku, prowadzonych w tym tygodniu.

W imieniu organizatorów konferencji IwE zapraszamy na wykłady, referaty i inne warsztaty tej konferencji - wystarczy się zarejestrować i wybrać. Tematy wystąpień dotyczą zarówno kształcenia informatycznego, jak rozwiązań technologicznych związanych z kształceniem na odległość.