Podsumowanie Finałów XVII OIJ

Samuel Maj z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach (woj. małopolskie) został zwycięzcą finału XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów. Oprócz zwycięzcy Komitet Główny Olimpiady przyznał tytuły Laureata I stopnia sześciu kolejnym zawodnikom. Miejsce drugie zajął Michał Wolny ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tonego Halika w Warszawie a miejsce trzecie Piotr Dybich reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie.

Zdjęcie laureatów I stopnia XVII OIJ

Laureaci I stopnia XVII OIJ. Od lewej: Samuel Maj, Antoni Nowak, Krzysztof Witkowski, Jakub Woźniak, Jan Kosiorowski, Piotr Dybich, Michał Wolny. Wraz z nimi dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału MIM Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Łukasz Kowalik oraz koordynatorka Olimpiady Juniorów Joanna Śmigielska (fot. Mikołaj Bulge).

Komitet Główny Olimpiady przyznał tytuły Lauraeta II stopnia dwudziestu kolejnym uczestniczkom i uczestnikom zawodów, na czele z Urszulą Pandel ze Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu. Dwadzieścia osiem osób zdobyło tytuł Laureata III stopnia, piętnaście zostało wyróżnionych, a pozostali uczestnicy zdobyli tytuł Finalisty XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów. Łącznie w zawodach wystartowało 112 zawodniczek i zawodników.

Gratulujemy zwycięzcy, laureatkom i laureatom oraz wszystkim osobom, które podjęły to trudne wyzwanie jakim była tegoroczna Olimpiada.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Wydziałowi Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawaskiego, który gościł w tym roku finalistki i finalistów Olimpiady, a także udostępnił sale oraz infrastrukturę niezbędną do przeprowadzenia konkursu.