Komunikat KG po pierwszym podejściu do testu wiedzy

Uwaga, aktualizacja: próba przed drugim podejściem odbędzie się 7 listopada 2020 (sobota) o godz. 18:00.

Szanowni Zawodnicy, Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie,

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów jeszcze raz serdecznie przeprasza za wszystkie problemy techniczne podczas testu.

Przypominamy, że wszyscy zawodnicy będą mieli możliwość wziąć udział w drugim podejściu do testu, które odbędzie się 12 listopada (czwartek) o godz. 18:00. Test ten odbywa się zdalnie i zawodnicy biorą w nim udział z domu. Wynikiem za turę testową będzie maksimum uzyskane z obu podejść. Informujemy, że średni wynik w próbie 7.10 wynosił 111.

Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby drugie podejście odbyło się bezproblemowo. Dostaliśmy od Państwa wiele uwag i sugestii, które będziemy się starali zaimplementować do tego czasu. Planujemy także przeprowadzenie próby testu, która odbędzie się 7 listopada (sobota) o godz. 18:00. Bardzo zachęcamy do udziału w tej próbie, która będzie stanowiła możliwość sprawdzenia warunków technicznych. Ten próbny test będzie bardzo krótki (kilka pytań) i jego wyniki nie będą liczyły się w konkursie.

Zwracamy także uwagę, że test jest jedynie jedną z 3 tur zawodów I stopnia. Druga tura to tura otwarta, która polega na rozwiązywaniu zadań programistycznych rozpocznie się 27 października 2020 (wtorek). Rozwiązanie testu nie jest wymagane do wzięcia udziału w kolejnych turach. Wynikiem za zawody I stopnia jest suma punktów zebranych podczas wszystkich 3 tur. Po zakończeniu zawodów KG ustala próg kwalifikacji do zawodów II stopnia, zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów.

Z powodu licznych próśb nauczycieli, wydłużamy czas rejestracji szkół oraz uczniów przez szkoły do 25 października. Jednocześnie uruchomiamy rejestrację indywidualną: uczniowie sami będą mogli zarejestrować się w konkursie, bez pośrednictwa szkoły. Przypominamy wszystkim nauczycielom, że po zgłoszeniu wszystkich uczniów, należy wysłać te zgody na adres sekretariatu OIJ: Olimpiada Informatyczna Juniorów, ul. Nowogrodzka 73, 02-006 Warszawa.

W związku z problemami części uczniów z rejestracją na konkurs, przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje rejestracji:

Komitet pochylił się także nad reklamacjami złożonymi przez Państwa i większość problemów wynikała z faktu, że zawodnicy wysłali test po upływie czasu (system przyjmował zgłoszenia jeszcze 5 minut po zakończeniu konkursu, później zgłoszenia były odrzucane). Komitet zweryfikuje jak rozwiązać ten problem przy kolejnym podejściu, o czym poinformujemy w kolejnych komunikatach. Odpowiedzi na reklamacje zostaną przesłane zainteresowanym.

Komitet Główny OIJ