Drugie podejście do testu wiedzy

W sobotę, 13.11.br. odbędzie się drugie podejście do testu wiedzy. Test rozpocznie się o godz. 18:00 i potrwa 100 min. Jako wynik w zawodach liczy się lepszy z wyników uzyskanych w obu podejściach. Test przeprowadzany jest przy pomocy Systemu Informatycznego Olimpiady, dostępnego pod adresem https://oij.edu.pl/sio

Przypominamy, że podczas tury testowej zawodnicy mogą korzystać z dowolnych materiałów papierowych i elektronicznych, w tym z kompilatorów/interpreterów oraz Internetu.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że zawody OIJ są indywidualne i nie jest dozwolona żadna forma komunikacji pomiędzy zawodnikami, także poprzez internetowe komunikatory.

Krótko po teście na naszej stronie opublikujemy wszystkie pytania wraz z odpowiedziami i krótkim opisem rozwiązań.

Próba przed testem

Podczas pierwszego podejścia część zawodniczek/zawodników zwracała się z problemami technicznymi, dlatego zachęcamy do wcześniejszego przetestowania swojego sprzętu. W tym celu udostępniamy przykładowy test od teraz do soboty do godz.12. Przejdźcie go w całości, gdyż na niektórych komputerach (bardzo rzadko, ale jednak) nie wyświetlały się poprawnie niektóre pytania. Z problemami technicznymi można się do nas zwracać przez moduł Pytania w SIO lub przez maila: pomoc@oij.edu.pl

  1. Aby wziąć udział w teście należy:
    • Być zarejestrowanym w sio2 (Nie przyszedł mail potwierdzający -> Mail potwierdzający może znaleźć się w spamie)
    • Być zarejestrowanym do naszego konkursu: XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów I etap (Pole z kodem szkoły należy zostawić puste)
  2. Wszystkich zawodników uczestniczących w teście prosimy o sprawdzenie przed testem, czy mogą zalogować się do systemu i czy na stronie zawodów ( https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij16-1/dashboard/ ) wyświetla się zielony napis Jesteś zarejestrowany/a na konkurs.
  3. uwagi do testu: jeśli coś idzie nie dobrze, napisz mail ze szczegółowym opisem problemu na adres pomoc@oij.edu.pl lub zadzwoń na nr 50 40 32 956.

Powodzenia!