Test wiedzy informatycznej

Zapraszamy do udziału w teście wiedzy informatycznej. Test stanowi część zawodów I stopnia XVII OIJ. Do zdobycia jest aż 200 punktów, które przybliżą Cię do awansu do drugiego etapu olimpiady!

Test odbędzie się 27 października 2022 roku w Twojej szkole pod opieką nauczyciela. Test rozpocznie się o godzinie 12:00 i będzie trwać 100 minut.

Test jest dobrowolny i może przystąpić do niego każdy, kto do końca dnia 23.10.2022 (niedziela) zarejestruje się jako uczestnik XVII OIJ. Z przyczyn organizacyjnych nie możemy zagwarantować, że test uda się przeprowadzić dla osób, które zarejestrują się po tej dacie.

Test ma formę papierową, do jego rozwiązania będziesz potrzebować wyłącznie długopisu. Pytania na teście będą dotyczyć podstaw programowania oraz prostych zagadnień algorytmicznych. Pytania dotyczące programowania będą w tym roku wspólne dla obu języków (C++ i Python) i dla wygody uczestników zaprezentowane jednocześnie w obu wersjach. Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami testowymi z lat ubiegłych.

Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę programowania możesz przystąpić do testu, by zapoznać się z rodzajem wyzwań, jakie stoją przed uczestnikami i uczestniczkami XVII OIJ. Będziesz mieć czas do 5 stycznia 2023 roku, aby spróbować rozwiązać zadania programistyczne.

Jeśli z jakiś przyczyn nie weźmiesz udziału w teście nadal masz szansę awansować do drugiego etapu OIJ. Podczas klasyfikacji będzie brana pod uwagę suma punktów z testu oraz z części programistycznej zawodów I stopnia.

Powodzenia!