Dla Rodziców i Opiekunów

Olimpiada Informatyczna Juniorów skierowana jest do Twojego dziecka. Jej celem jest zapewnienie mu przestrzeni do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności w inspirujący i ciekawy sposób. W Olimpiadzie najważniejsze są potrzeby Twojego dziecka oraz jego marzenia i cele. Twoje dziecko nie startuje w olimpiadzie by spełnić Twoje własne ambicje. Wynik wyrażony w punktach czy etapie do którego dziecko się dostanie albo nie, ma niewielkie znaczenie i nie determinuje w żaden sposób kim jest ono dziś i kim będzie w przyszłości. Z doświadczenia wiemy, że wynik ten zależeć będzie nie tylko od włożonej pracy i wiedzy, ale też w pewnym stopniu od szczęścia i chwilowej predyspozycji Twojego podopiecznego. Zdobyta wiedza, nowe znajomości i samo uczestnictwo w konkursie stanowić będzie najcenniejszy element całego doświadczenia.

Z olimpiadą może wiązać się stres i wysiłek. Zamiast bazować na swoich doświadczeniach i ocenach zwróć uwagę na rzeczywiste potrzeby dziecka. Na każdym etapie zapytaj wprost czego Twoje dziecko potrzebuje, jakiego rodzaju wsparcia, pomocy czy motywacji. Twoje zainteresowanie realnymi potrzebami i pomoc będą stanowić dla niego olbrzymią wartość.

Zachęcamy do zapoznania się z tym krótkim artykułem by dowiedzieć się więcej jak możesz pomóc swojemu dziecku w trakcie olimpiady i przyszłych egzaminach, które je czekają.