Nauka programowania i algorytmiki

Poniżej załączamy odnośniki do rekomendowanych kursów programowania, gdzie można nabyć podstawowe umiejętności potrzebne w Olimpiadzie.

Wprowadzenie do programowania w C++
Wyczerpujący przewodnik, który krok po kroku wprowadza wszystkie podstawowe konstrukcje języka, które potrzebne są do startu w Olimpiadzie.

Kurs wstępu do programowania w C++
Ten kurs zawiera wstęp do programowania w języku C++, jednakże nie jest to zwykły techniczny kurs danego języka, ale kurs programowania wykorzystujący nowoczesny język C++. Każda lekcja zawiera część programistyczną oraz techniczną, a także zadania do samodzielnego rozwiązania, o zróżnicowanym stopniu trudności. Lekcje są także ilustrowane nagraniami wideo.

Kurs podstaw algorytmiki
Ten kurs stanowi wprowadzenie do algorytmiki - dziedziny wiedzy, która zajmuje się – w szerokim ujęciu – projektowaniem i analizą algorytmów. W tym kursie poznasz podstawowe techniki sortowania i wyszukiwania danych, rekursję, dynamiczne i zachłanne podejście do projektowania algorytmów, podstawowe algorytmy liczbowe i grafowe, a także nauczysz się, co to jest złożoność obliczeniowa algorytmów.

Kodowanie z Kocurrem
Powstający zbiór materiałów stanowiący minipodręcznik C++, przydatny w nauce programowania (wraz z elementami algorytmiki). Polecamy go w szczególności, jako że jest napisany od podstaw, prostym i sympatycznym językiem. Do materiałów dołączone jest wiele zadań oraz zdjęć kotów.

Wprowadzenie do C++

Wyczerpujący przewodnik, który krok po kroku wprowadza wszystkie podstawowe konstrukcje języka, które potrzebne są do startu w Olimpiadzie.

Uwagi i sugestie do dokumentu prosimy przesyłać na adres kostka [malpa] oij.edu.pl.