Otwarte Koło Informatyczne

Od lat przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica działa otwarte koło informatyczne przygotowujące do Olimpiady. Zajęcia prowadzone są w grupach o różnym poziomie zaawansowania, więc do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno osoby chcące dopiero zacząć przygodę z programowaniem, jak i mające już doświadczenie w tej dziedzinie.

  • W grupie podstawowej uczymy podstaw programowania w języku C++ - operacji na liczbach, tekstach i tablicach, użycia instrukcji warunkowych i pętli.
  • Zajęcia w grupie średniozaawansowanej są wprowadzeniem do algorytmiki i wymagają znajomości podstaw progamowania. Na zajęciach omawiane są zadania z poprzednich edycji MOI.
  • Grupa zaawansowana przeznaczona jest dla osób mających już za sobą udane starty w Olimpiadzie, zajęcia w niej prowadzone przygotowują do walki o wysokie miejsca w finale.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu 2019 roku. Planujemy prowadzenie, oprócz zajęć stacjonarnych, również koła internetowego. Szczegóły są dostępne na stronie https://oki.org.pl.