Olimpijskie Koło Informatyczne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Olimpijskiego Koła Informatycznego, którego misją jest umożliwienie przygotowania do startu w Olimpiadzie wszystkim zainteresowanym. Udział w Kole jest (i pozostanie) całkowicie bezpłatny. Zajęcia prowadzone są w formie regularnych transmisji na platformie YouTube i są podzielone na kilka poziomów:

  • Na poziomie podstawowym uczymy podstaw programowania w języku C++ – operacji na liczbach, tekstach i tablicach, użycia instrukcji warunkowych i pętli.
  • Zajęcia na poziomie średniozaawansowanym są wprowadzeniem do algorytmiki i wymagają znajomości podstaw progamowania. Na zajęciach omawiane są zadania z poprzednich edycji OIJ.
  • Poziom zaawansowany przeznaczony jest dla osób mających już za sobą udane starty w Olimpiadzie. Celem zajęć jest przygotowanie do walki o wysokie miejsca w finale.

Koło funkcjonuje w trakcie roku szkolnego, a nowy sezon rozpoczyna się jesienią. Zapisy archiwalnych transmisji są dostępne na kanale YouTube “Olimpijskie Koło Informatyczne” – nauka możliwa jest w dowolnym miejscu i czasie!

Zachęcamy do pobrania aplikacji moblinej “Olimpijskie Koło Informatyczne” dostępnej na platformach GooglePlay oraz AppStore.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie https://oki.org.pl.